«Коля-Крисак» зустріне новий рік під вартою

декабря 01, 2018
Як повідомляє видання "ОРД", 29 листопада у Києві відбулося судове засідання над відомим кримінальним авторитетом Миколою Щуром, якого ще знають за прізвиськом «Коля-Крисак». Про це повідомляє портал "Антікор". Як відомо, напередодні його було затримано завдяки ефективній роботі кримінальної поліції в ході оперативної розробки Служби безпеки України.
Суд обрав Щуру міру запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою строком на 2 місяці без права внесення застави. Щуру інкримінують порушення двох статей КК України: ст. 257 «Бандитизм» (організація озброєної банди з метою нападу на підприємства, установи, організації чи на окремих осіб – карається позбавленням волі на строк від 5 до 15 років) та ч.2 ст.192 «Умисне знищення або пошкодження майна» (умисне знищення чи пошкодження чужого майна, що заподіяло шкоду у великих розмірах, шляхом підпалу, вибуху або іншим загально небезпечним способом – карається позбавленням волі на строк від 3 до 10 років). За інформацією активістів громадської організації «Традиції і порядок», організоване злочинне угруповання під керівництвом «Колі-Крисака» займалось бандитизмом, вимаганнями та «кошмаренням» бізнесу. Зароблені незаконним шляхом кошти перенаправлялися через фінансиста ОЗУ Олексія Прищепу у Москву. Звідти гроші частково використовувалися для фінансування сепаратизму на тимчасово окупованих територіях Донбасу, для організації акцій проросійських сил. Активісти наголошують, що Микола Щур давно відомий підтримкою сепаратистських рухів у Криму та Сході України, за часів Революції Гідності був основним організатором доставки у Київ тітушок на Антимайдан, займався викраденням людей та залякуванням учасників Євромайдану. У ході спільної операції Нацполіції та СБУ було затримано не тільки Миколу Щура, але й всіх його спільників-виконавців. Злагоджена співпраця спецслужб і правоохоронних органів дала змогу не лише затримати підозрюваних, але й зібрати усю необхідну доказову базу для слідства і справедливого вироку суду. Наразі Щур перебуває у київському ІТТ, його підлеглі дають свідчення. Додамо, що це вже не перше кримінальне провадження проти Миколи Щура.
Минулого року він засвітився у скандалі зі столичними поліцейськими Оболонського райвідділу поліції, під час якого одному з ним було нанесено тілесні ушкодження. Справа знаходиться на розгляді в Апеляційному суді м. Києва. Нещодавно, приблизно місяць тому, Микола Щур знову потрапив у поле зору київських правоохоронців через стрілянину, яку він влаштував біля столичного бару Signal. Тоді йому призначили міру запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту. Крім цього, за повідомленням джерел в Нацполіції, по справі Щура в оперативній розробці знаходяться й інші особи, близькі до кримінального світу. Є висока ймовірність того, що ще один з кримінальних авторитетів, пов’язаний із Щуром, найближчим часом також буде затриманий.

Share this

Related Posts

First